Strona główna arrow Ekrany
środa, 19 lutego 2020
Migawki
Ekrany do wyświetlania przeźroczy Drukuj E-mail

Oferowane przez naszą firmę ekrany wyróżniają się spośród wszystkich występujących na rynku tym, że są rozkładane (składane) w dwóch płaszczyznach. W stanie spoczynku (złożonym) ramię ekranu ustawia się tak, aby było najmniej widoczne np. wzdłuż bocznej ściany prezbiterium. W czasie rozkładania, w pierwszej kolejności, ramię odchyla się od ściany i ustawia w położeniu najbardziej dogodnym dla widzów, a następnie materiał ekranu rozwija się z roli umieszczonej wewnątrz ramienia.

Rozwiązanie to, zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP, pozwala stosować ekrany w miejscach trudno dostępnych, a jednocześnie jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i estetycznym. W stanie złożonym jest niewidoczny, nie zasłania ołtarza, nie brudzi się. Kiedy jest potrzebny można go rozłożyć w czasie około 30 sekund. Materiał ekranu zapewnia wyraźny, kontrastowy obraz dla szerokiego kąta patrzenia.                                  

Produkujemy cztery podstawowe wersje ekranów różniące się stopniem zautomatyzowania:

  • Standardowe, w których procesy odchylania i rozwijania przeprowadzane są ręcznie.

  • Elektryczne, w których odchylanie jest ręczne, a rozwijanie elektryczne. Sterowanie odwijaniem jest zrealizowane za pomocą przełącznika umieszczonego w pobliżu ekranu.

  • Półautomatyczne, z ręcznym odchylaniem, lecz sterowanie rozwijaniem zrealizowane jest z pilota bezprzewodowego.

  • Automatyczne, w których cały proces zachodzi samoczynnie po przyciśnięciu przycisku w pilocie.

Maksymalny rozmiar ekranu standardowego wynosi 180 na 120 cm, pozostałych 300 na 200 cm. Wszystkie mogą być wykonane w wersji do projekcji przedniej, lub tylnej. Kąt obrotu ramienia ustawiany w granicach do 1800.

Wykonujemy również montaż wymienionych urządzeń.

GóraGóra